parthner6

Міхай Лека: «З кожним днем адаптуюся все краще і краще»

Румунський захисник Міхай Лека за короткий проміжок часу у клубі вже встиг стати своїм та завоювати місце у складі. Про свій прихід до «Львова», труднощі з адаптацією, український чемпіонат та персональні завдання Лека розповів у розмові з клубною інформаційною службою.

– Міха, цілком спокійно можемо вже називати тебе частиною колективу. За той короткий час, який ти тут, вже встиг стати своїм. Цікаво, втім, почути, які у тебе були перші враження про ФК «Львів»?

– Коли я прийшов сюди, хлопці зустріли мене дуже добре. Я знайшов тут хороший колектив, нових друзів. Окрім того, тут класний чемпіонат. Загалом, почуваюся добре. Мені тут комфортно.

– Ти приєднався до нашого клубу на правах вільного агента. Саме тому, можливо, мав чимало варіантів для продовження кар’єри. Чому обрав «Львів» з-поміж усіх пропозицій?

– Я знав, що український чемпіонат є доволі сильний. Через це якраз у кожному матчі намагаюся зіграти якомога краще. Що буде далі? Побачимо. Втім, у тому, що викладатимусь – сумнівів немає.

– Рішення приєднатися до нашого клубу було твоїм особистим чи, можливо, хтось інший порадив?

– Перед тим, як сюди приїхати, я спілкувався зі своїм агентом. Він надіслав мені повідомлення у WhatsApp, що у команду потрібен центральний захисник. Згодом я вирушив до Львова, поспілкувався з головним тренером та потренувався з колективом 2-3 дні. Також я провів товариський матч проти «Вереса», коли ми перемогли 2:0. Після цього знову ж таки була розмова з наставником. Він сказав мені, що я своєю роботою сподобався усьому тренерському штабу, тому остаточне рішення було за мною. Звісно ж, я погодився.

– Чи відчуваєш тут мовний бар’єр, адже більшість футболістів «Львова» розмовляють українською?

– Так, через це мені інколи буває важко. Втім, тут є декілька гравців, які вільно володіють англійською. Йдеться про Артура Ременяка, Фране, Алваро, Ернеста та кількох інших. Загалом, 6-7 таких точно набереться (усміхається…). З кожним днем адаптуюся краще і краще, тому у тренувальному процесі непорозумінь точно немає.

– Ти провів уже декілька ігор в УПЛ. Які сильні сторони нашого чемпіонату можеш виділити?

– Чимало румунських гравців високого рівня виступали тут. Разван Рац успішно грав за «Шахтар». У Румунії зараз також багато говорять про роботу Мірчі Луческу у «Динамо» (Київ). Мені особисто завжди було цікаво спостерігати за матчами «Шахтаря» та «Динамо» у чемпіонаті України та єврокубках. Я знав, а зараз вже і на власному досвіді переконався, що тут сильні команди, сильні гравці, тому кожен з поєдинків є непередбачуваним.

– Порівняй, будь ласка, УПЛ із одним з чемпіонатів, у яких ти виступав?

– Для мене цей чемпіонат точно найсильніший з тих, де я коли-небудь грав. УПЛ, на мою думку, набагато потужніший турнір, аніж румунський чемпіонат. Я також грав у Вельсі, Молдові, але футбольні змагання цих країн точно не йдуть у порівняння з українським. Тут є швидкісні та фізично потужні виконавці. Також хороша організація гри у багатьох команд. Для мене це хороший досвід.

– Що можеш сказати про наше місто? Чи є вже таке, чим Львів тебе вразив або відверто здивував?

– Це щось нове для мене. Я багато не гуляв по Львову, аби подивитися на місто. Зазвичай я проводжу час у готелі, а потім їду на тренування. Коли матиму достатньо вільного часу, обов’язково все огляну. Спілкувався з іншими гравцями команди, то розповідали, що тут насправді чудово. З нетерпінням чекаю того, аби у цього переконатися на власні очі (усміхається…).

– Твої персональні завдання у ФК «Львів».

– Будучи частиною команди, робитиму крок за кроком у кожній грі, аби перемагати. Таким чином хочу, аби усі ми по завершенні чемпіонату були на значно вищому місці, аніж зараз перебуваємо.

– Як потрібно діяти команді, аби усі твої сподівання побажання втілилися у реальність?

– Ми повинні бути одним цілим, рухатися та злагоджено працювати усім разом. На дистанції це все важко, але, думаю, нам це цілком під силу. У такому випадку хороші результати стануть стабільними.

Пресслужба ФК «Львів»

Залишити коментар