parthner6

Візитка клубу

ФК «Львів»

Історія

ФК Львів заснований 21 червня 2015 року. У дебютному сезоні 2015/2016 років клубу вдалося успішно виступити у чемпіонаті України серед команд Другої ліги (друге місце), а за підсумками змагань у чемпіонаті України серед команд Першої ліги сезону 2016/2017 років – пробитися до Прем’єр-ліги. У вищому дивізіоні ФК «Львів» два сезони поспіль завершив чемпіонат серед шести найкращих команд. Клубу знадобилося усього три роки, щоб не просто опинитися серед когорти найсильніших в українському футболі, але й закріпитися в елітному дивізіоні та ставити більш амбіційні плани та завдання – вихід до єврокубків. Більше того, з моменту появи і в процесі розвитку клубу в ФК «Львів» була створена найрозвинутіша на поточний момент змагальна структура в українському футболі.

Змагальна структура

ФК «Львів» має повноцінну структуру, організовану та функціонуючу за зразками топ-клубів європейського та світового футболу.

Команди ФК «Львів» виступають у чемпіонатах України серед команд Прем’єр-ліги, U-21 та U-19, тобто представлені на кожному змагальному щаблі чоловічого та юнацького футболу.

У 2018 році у фокусі ФК «Львів» з’явився новий напрям розвитку – жіночий футбол. Таким чином, ФК «Львів» став першим футбольним клубом в Україні, у структурі якого виявилися присутні чоловічі та жіночі команди у найсильніших вітчизняних лігах. У дебютній ж кампанії жіноча команда завершила сезон у кроці від трійки призерів чемпіонату Вищої ліги та фіналу Кубка України. У результаті зміни вектору розвитку ФК «Львів» сфокусувався на поступовому становленні інфраструктури у дівочому футболі, це має підвищити конкурентоздатність клубу у змаганнях серед жіночих команд у майбутньому.

Велику увагу ФК «Львів» приділяє розвитку дитячо-юнацького футболу. Це дозволить клубу у майбутньому опиратися на власних вихованців, а національній, молодіжній та юнацьким збірним командам України – підсилювати свої ряди талановитими виконавцями зі Львівщини. У структурі клубу працює дитячо-юнацька академія, тренувальний процес в якій включає у себе роботу з 13-ма юнацькими віковими категоріями – хлопцями від 5 до 17 років.

ФК «Львів» співпрацює з французьким футбольним клубом «Олімпік Ліон», який має одну з найкращих дитячо-юнацьких футбольних академій в європейському футболі, яка щорічно випускає кількох гравців екстра-класу. Фахівці академії ФК «Львів» мають змогу відвідувати базу та академію «Ліона» та отримувати безцінний досвід з управління дитячо-юнацьким закладом та найновіші тренувальні методики з підготовки футболістів.

У бразильському Сан-Паулу функціонує навчально-тренувальний центр «Львів» (Сан-Паулу), в тренувальній роботі якого задіяні як бразильські, так і українські фахівці різних напрямків. У процесі роботи центру відбувається відбір футболістів з їх подальшою адаптацією до ігрового стилю ФК «Львів» та специфіки українського футболу у цілому. Найкращі вихованці тренувального центру отримують шанс потрапити до львівського клубу та продемонструвати свої здібності в Українській Прем’єр-лізі.

Інфраструктура

На сьогоднішній день в користуванні ФК «Львів» знаходяться найкращі стадіони Львова та України. «Арена Львів» – основний стадіон львівського клубу, на якому також проводяться єврокубкові матчі та ігри національної збірної команди України у турнірах під егідою УЄФА. Також в розпорядженні ФК «Львів» – стадіон «Скіф», який був резервною ареною під час проведення чемпіонату Європи 2012 року, та поля з натуральним і штучним покриттям стадіону «Сокіл». Таким чином, клуб має розгалужену структуру тренувальних полів, достатню для того, аби повністю забезпечувати усі чоловічі та дитячо-юнацькі команди безперервним тренувальним процесом.

Для головної та дублюючої команд клубу створені усі умови для розміщення та харчування на сучасній базі клубу у Винниках. В системі підготовки до матчів і реабілітації після матчів задіяний сучасний рекреаційний комплекс.

З 2018-го року ФК «Львів» став першим клубом в українському футболі, який почав використовувати у своїй роботі систему індивідуального тестування гравців. Створено спеціальний відділ тестування, оснащений сучасною технікою, що дозволяє тренерському штабу більш точно відслідковувати ступінь прогресу чи регресу функціональних кондицій гравців.

Соціальна складова

ФК «Львів», футбольний клуб у місті з однойменною назвою, має великий потенціал приросту фан-бази.

У сезоні 2018/2019 матчі ФК «Львів» у чемпіонаті України серед команд Прем’єр-ліги з «Динамо» (Київ), донецьким «Шахтарем» та львівськими «Карпатами» зібрали на трибунах «Арени Львів» та стадіону «Україна» більше 25 тисяч вболівальників, що стало одним з найвищих показників відвідуваності у порівнянні з середньостатистичними в УПЛ. За умови грамотного розвитку проекту (спортивний чинник, маркетинг, інформаційна політика) кількість вболівальників і, відповідно, глядачів на трибунах, постійно зростатиме.

У сезоні 2018/2019 ФК «Львів» долучився до розвитку кіберспорту в Україні, взявши участь у кіберфутбольних матчах з футбольними клубами «Чорноморець» (Одеса) та «Карпати» (Львів). Цей напрям має є перспективним у межах залучення до бази вболівальників клубу чималої аудиторії віком від 12 до 30 років та слідує сучасним світовим трендам розвитку футболу у кіберпросторі.

Плани та цілі

З дня заснування ФК «Львів» до програми розвитку було закладено, що клуб за 3 роки повинен стати учасником чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги, а за 5 – стати прибутковим. З першою ціллю ФК «Львів» впорався, виступаючи в елітному дивізіоні українського футболу у сезоні 2019/2020. Перед командою поставлене завдання – потрапити з підсумками сезону до зони єврокубків, що сприятиме у подальшому вирішенні другої цілі.

З початку виступів команд клубу використовувалися принципи фінансового регулювання і контролю з метою виключення недоцільних та нераціональних витрат (створення зайвих підрозділів, штатних одиниць, тощо).